Keresés         Kapcsolat   
 
    Visszaélések.hu         Aktuális | Folyamatban lévő ügyek | Nyomozati szakaszban | Bírósági szakban | Jogerős ügyek | Vélemények
2025. április. 23


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 




 
     
 
 Súlyosabb büntetés várhat a pénzmosással is vádolt soltvadkerti takarékszövetkezet vezetőire
 
Folyamatban lévő ügyek 2025-01-28 15:07:59
 
 Megosztás:  Add a Twitter-hez   Add a Facebook-hoz   Add az iWiW-hez
 

 Elsőfokon a Kecskeméti Törvényszék járt el az ügyben, amelyben a vádat a Békés Vármegyei Főügyészség képviselte. Az elsőfokú ítélet szerint a Soltvadkert és Vidéke Takarékszövetkezet vezetőjének irányításával formális eljárás keretében, a jogszabályok és szabályzatok megszegésével, a pénzintézet éveken keresztül nyújtott több tízmillió forint összegű kölcsönöket olyan gazdasági társaságok részére, amelyek nem feleltek meg a folyósítási feltételeknek. A bűncselekmény elkövetésében a Takarékszövetkezet vezetői, döntéshozói és hitelügyintézői, egyes esetekben az értékbecslők, valamint a hiteligénylők is közreműködtek, és ennek eredményeként a Takarékszövetkezetnek 2005. és 2011. közötti időszakban több mint 15 milliárd forint vagyoni hátránya keletkezett.  

pénzmosás,  Quaestor-ügy, Soltvadkert
Másodfokon az ügy a Szegedi Ítélőtáblán folytatódik
Fotó: Shutterstock.com / Illusztráció

 

 

Emellett a Takarékszövetkezet elnöke a pénzintézet vagyonából hosszú éveken keresztül, jogellenesen finanszírozta a fia érdekeltségébe tartozó kft. gazdasági tevékenységét befektetésnek álcázva. Ennek érdekében megkereste a Quaestor cégcsoport vezetőjét, hogy tegye lehetővé a kft. gazdasági tevékenységének színlelt értékpapírvásárlások keretében történő anyagi támogatását. Ellenszolgáltatásként a Takarékszövetkezet vezetője a színlelt ügyletek keretében esetenként a Quaestor cégcsoport kötelezettségeinek teljesítéséhez szükséges anyagi forrásokat biztosított a pénzintézet vagyonából. A 2004 áprilisa és 2010 márciusa között létrejött ügyletek során  a Takarékszövetkezet által értékpapírvásárlás címén a Quaestor cégcsoport részére átutalt összegeket valójában nem értékpapírra, hanem egy fedőcégen keresztül nagyobb részben a kft. és a Quaestor csoporthoz tartozó cégek kiadásainak finanszírozására fordították. Az ügyletek során a tranzakciókat nem értékpapírügyletként, hanem kölcsönként könyvelték és az egyes fiktív értékpapír adásvételi szerződésekben megjelölt értékpapírokat egyetlen esetben sem írták jóvá a Takarékszövetkezetnek a Quaestor cégcsoportnál vezetett ügyfélszámláján. A bűncselekmény eredményeként a Takarékszövetkezet vezetője és egyik ügyvezetője, illetve a Quaestor cégcsoport vezetői közel 2,4 milliárd forint vagyoni hátrányt okoztak a pénzintézetnek

Az elsőfokú bíróság többek között hűtlen kezelés, pénzmosás és vesztegetés miatt a Takarékszövetkezet elnökét 8 év, a pénzintézet két ügyvezetőjét 6 év, illetve 5 év, míg a Quaestor csoport két vezetőjét 2 év, illetve 1 év végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte, a további elkövetők többsége felfüggesztett szabadságvesztést kapott.
Az elsőfokú ítélet nem jogerős, az ellen az ügyészség súlyosítás, míg az elkövetők és védőik elsődlegesen felmentés érdekében fellebbeztek.
A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség álláspontja szerint az elsőfokú bíróság által kiszabott szabadságvesztés büntetések aránytalanul enyhék, ezért a bűncselekmények elkövetésének összes körülményére figyelemmel azok súlyosítása indokolt.
Másodfokon az ügy a Szegedi Ítélőtáblán folytatódik. forrás: BAON.hu
 
 Megosztás:  Add a Twitter-hez   Add a Facebook-hoz   Add az iWiW-hez  
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
2010-11-17 Csipak Péter
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2010-05-03 ITT A CUNAMI!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Utolsó frissítés: 2025-03-04 17:35:35 IMPRESSZUM | ADATVÉDELMI TÁJÉKOZTATÓ