Keresés         Kapcsolat   
 
    Visszaélések.hu         Aktuális | Folyamatban lévő ügyek | Nyomozati szakaszban | Bírósági szakban | Jogerős ügyek | Vélemények
2025. január. 22


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 




 
     
 
 Az LMP azt kéri, hogy az államfő ne írja alá a médiatörvényt
 
Napi Aktuális 2010-12-23 16:04:52
 
 Megosztás:  Add a Twitter-hez   Add a Facebook-hoz   Add az iWiW-hez
 

 Az LMP levélben fordult Schmitt Pál államfőhöz, amelyben azt kérik, hogy ne írja alá a médiatörvényt - mondta csütörtöki parlamenti sajtótájékoztatóján Karácsony Gergely. A frakcióvezető-helyettes közölte, miután úgy gondolják, hogy "Magyarország nemzetközi tekintélyét már csak a köztársasági elnök úr tudja megmenteni ebben a történetben", ezért csütörtökön levélben fordult Schmitt Pálhoz, amelyben azt kéri, hogy a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvény ügyében kérjen előzetes normakontrollt az Alkotmánybíróságtól.

 

A politikus úgy fogalmazott, hogy "rég nem volt ilyen rossz híre Magyarországnak a nemzetközi sajtóban és az európai politikában". Leszögezte, hogy ennek senki nem örülhet, akinek fontos az ország jövője, de úgy gondolja, hogy a kialakult helyzetért egyértelműen a kormánypártok a felelősek.

 

Azt mondta, a Fidesz képviselőin kívül mindenki világosan látja, hogy a törvény nem méltó Magyarországhoz. Szavai szerint "mindenki tudja rajtuk kívül", hogy az elfogadott médiaszabályozás "messze nem európai". Hozzátette, hogy a szabályozás "súlyosan sérti a szólás szabadságát és mindent megtesz azért, hogy olyan médiamonopóliumokat hozzon létre, amiket az európai médiaszabályozás éppen lebontani szeretne".

 

Hangot adott annak a véleményének, hogy a kormány azt kapja a nemzetközi sajtótól és politikától, "amit megérdemel". Hangsúlyozta, hogy levelét viszont azért írta, mert semmilyen módon nem akarnak ahhoz hozzájárulni, hogy az ország megítélése még rosszabb legyen.

Arra a kérdésre, hogy Jánosi György volt szocialista képviselő, előző ciklusban benyújtott javaslata lényegében ugyanilyen megszorításokat tartalmazott volna, azt felelte, meglátása szerint jelentős különbségek vannak a két eset között. Hozzátette, hogy nem akarja megvédeni a szocialistákat, mert a 2008-ban elindult médiaszabályozási folyamatot is nagyon rossznak tartja.

 

Kijelentette, "furcsa érzésük van" amiatt, hogy a szocialisták egy olyan törvényt bírálnak, amihez hasonlóban ők is gondolkodtak, de akkor "messze nem ilyen törvényről volt szó".

 

(MTI)
 

 
 Megosztás:  Add a Twitter-hez   Add a Facebook-hoz   Add az iWiW-hez  
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
2010-11-17 Csipak Péter
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2010-05-03 ITT A CUNAMI!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Utolsó frissítés: 2025-01-21 13:36:20 IMPRESSZUM | ADATVÉDELMI TÁJÉKOZTATÓ