Keresés         Kapcsolat   
 
    Visszaélések.hu         Aktuális | Folyamatban lévő ügyek | Nyomozati szakaszban | Bírósági szakban | Jogerős ügyek | Vélemények
2026. június. 22


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 




 
     
 
 LMP: elkótyavetyélik az önkormányzati vagyont
 
Napi Aktuális 2011-10-22 19:56:37
 
 Megosztás:  Add a Twitter-hez   Add a Facebook-hoz   Add az iWiW-hez
 

Az ellenzéki párt szerint hivatali visszaélés és a hűtlen kezelés is felmerül az államosítás kapcsán.

Az LMP feljelentést tesz a megyei önkormányzatok vagyonának állami tulajdonba vétele miatt. A Szilágyi Péter országgyűlési képviselő és Falusi Norbert választmányi tag által aláírt közlemény úgy fogalmaz, hogy ezzel a kormány alapvető jogelveket, jól működő intézményeket, struktúrákat "tesz a földdel egyenlővé, és elkótyavetyéli a helyi közösségek vagyonát".

 

kiemelik, hogy a megyei közgyűlési elnökök nem rendelkeznek az önkormányzati vagyon felett, ez a megyei közgyűlés kizárólagos hatásköre. Az átvállalni kívánt adósság és az ezen a címen átvett vagyon nincs arányban egymással - hangsúlyozzák az ellenzéki politikusok.

Álláspontjuk szerint ezek a döntések súlyos károkat okoznak a megyei önkormányzatoknak, ami felveti a hivatali visszaélés és a hűtlen kezelés megalapozott gyanúját is.

Forrás: MTI

 
 Megosztás:  Add a Twitter-hez   Add a Facebook-hoz   Add az iWiW-hez  
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2010-11-17 Csipak Péter
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2010-05-03 ITT A CUNAMI!
 
 
 
 
 
 
 
 Utolsó frissítés: 2025-03-04 17:35:35 IMPRESSZUM | ADATVÉDELMI TÁJÉKOZTATÓ